Nezávislí zastupitelé Změny pro Pelhřimov prosadili do jednacího řádu pelhřimovského zastupitelstva novinku, která pomůže k lepšímu výkonu zastupitelského mandátům i ostatním opozičním zastupitelům. Poprvé v historii Pelhřimova se budou mít možnost zastupitelé sdružovat do zastupitelských klubů.

To jim umožní například formulovat společná stanoviska k projednávaným záležitostem. Další výhodou je, že zastupitelskému klubu zajistí Městský úřad na požádání předsedy klubu místnost, ve které se zastupitelé sejdou. Takovou možnost mají jednou měsíčně po dobu dvou hodin v některé zasedací místnosti úřadu a nebo příspěvkových organizací města. „Město to nebude stát žádné peníze a zastupitelé se tak budou mít možnost sejít na jednání klubu i s členy komisí v důstojném prostředí a ne někde v restauraci,“ říká ke změněn v jednacím řádu její navrhovatel Pavel Hájek.

Další novinkou v jednacím řádu je také možnost k nejrůznějším tématům zřizovat pracovní skupiny odborníků. „Všechny navržené změny jsou přínosem pro práci zastupitelstva a fungují v okolních městech, proto jsme se snažili je zavést i v Pelhřimově a jsme rádi, že se nám to podařilo i z opozičních lavic,“ dodává Renáta Marková nezávislá zastupitelka za Změnu pro Pelhřimov.