Pelhřimovský plavecký bazén je v havarijním stavu! Radnice o situaci neinformovala zastupitele ani občany

Na předprázdninovém zasedání pelhřimovských zastupitelů se hned v úvodu někteří z nich dozvěděli poprvé dosti alarmující zprávu. Zastupitel Pavel Hájek ze Změny pro Pelhřimov své kolegy seznámil se skutečností, že tři desítky let starý pelhřimovský plavecký bazén je v havarijním stavu. Hájek požadoval zařazení tohoto bodu na jednání zastupitelstva, aby se o této skutečnosti začalo co nejdříve diskutovat.

Číst dál...

Předložili jsme změny v rozpočtu 2016

Na devátém zasedání zastupitelstva města se schvaloval rozpočet města. Nezávislí zastupitelé Změny pro Pelhřimov předložili několik protinávrhů, které by snížili plánovaný schodek rozpočtu. Návrhy, které na zasedání zastupitelstva přednesla Renáta Marková, ale radniční koalice nepřijala. Přinášíme vám přehled námi předložených rozpočtových změn s jejich odůvodněním.

Číst dál...

ODPOVĚD NA ČLÁNEK Na Kalvárii se kácelo podruhé, kraj potvrdil stanovisko města

Vedení radnice odmítlo otisknout v radničních novinách celé znění reakce nezávislých zastupitelů Změny pro Pelhřimov na článek, ve kterém zavádějícím způsobem informovalo o kácení stromů u Kalvárie. Vydavatel radničních novin dal zastupitelům prostor pouze 433 znaků a navíc ještě cenzuroval jejich krácené vyjádření. Proto zveřejňujeme celé stanovisko. Vedení radnice tak přímo porušuje tiskový zákon, který umožňuje každému zastupiteli přístup do radničního periodika vydávaného z městských peněz.

Číst dál...