Město zveřejnilo rozpočet na rok 2015 k připomínkám občanů

Ve čtvrtek 29.ledna 2015 byl k připomínkám zveřejněn připravovaný rozpočet města na rok 2015. Připomínky k návrhu rozpočtu mohou občané města Pelhřimova uplatnit písemně do 17. února 2015 u vedoucí odboru finančního MěÚ Pelhřimov nebo ústně na zasedání Zastupitelstva města Pelhřimova dne 18. února 2015.

CELÝ NÁVRH ROZPOČTU NAJDETE ZDE

Požadujeme okamžité zastavení kácení stromů u Kalvárie a revizi studií!

V pondělí 26. ledna 2015 jsme podali přes podatelnu výzvu starostovi města, aby okamžitě přerušil kácení stromů v okolí kostela Kalvárie a zrevidoval všechny posudky o zdravotním stavu stromů. Důvodem není to, že bychom chtěli jako opozice „bořit“ akce města, ale fakt, že informace, kterými úřad odůvodňuje kompletní vykácení stromů, jsou v rozporu s názory znalců, se kterými jsme celou záležitost konzultovali! Navíc stromy je možné vykácet až do konce března, kdy končí období vegetačního klidu. Tedy radnice má čas dva měsíce celý záměr prozkoumat.

Číst dál...

PROSADILI JSME NOVINKU V JEDNACÍM ŘÁDU ZASTUPITELSTVA!

Nezávislí zastupitelé Změny pro Pelhřimov prosadili do jednacího řádu pelhřimovského zastupitelstva novinku, která pomůže k lepšímu výkonu zastupitelského mandátům i ostatním opozičním zastupitelům. Poprvé v historii Pelhřimova se budou mít možnost zastupitelé sdružovat do zastupitelských klubů.

Číst dál...

Tradiční politické strany odmítly v Pelhřimově změnu a sestavily nesourodou koalici

V pondělí večer byla podepsána dohoda o nové radniční koalici v Pelhřimově. Podepsalo jí nesourodé uskupení tradičních stran ČSSD-ODS-KDU-ČSL a hnutí ANO (14 mandátů). Změna pro Pelhřimov bude v opozici spolu s TOP 09 a KSČM. Vítěz voleb ČSSD tak odstavil svého kandidáta Bohumila Kovandu, který získal ve volbách na jejich kandidátce nejvíce hlasů. Starostou by měl být František Kučera, kterého kromě Kovandy „přeskákal“ i hejtman Běhounek.

Číst dál...