Předložili jsme změny v rozpočtu 2016

Na devátém zasedání zastupitelstva města se schvaloval rozpočet města. Nezávislí zastupitelé Změny pro Pelhřimov předložili několik protinávrhů, které by snížili plánovaný schodek rozpočtu. Návrhy, které na zasedání zastupitelstva přednesla Renáta Marková, ale radniční koalice nepřijala. Přinášíme vám přehled námi předložených rozpočtových změn s jejich odůvodněním.

Číst dál...

ODPOVĚD NA ČLÁNEK Na Kalvárii se kácelo podruhé, kraj potvrdil stanovisko města

Vedení radnice odmítlo otisknout v radničních novinách celé znění reakce nezávislých zastupitelů Změny pro Pelhřimov na článek, ve kterém zavádějícím způsobem informovalo o kácení stromů u Kalvárie. Vydavatel radničních novin dal zastupitelům prostor pouze 433 znaků a navíc ještě cenzuroval jejich krácené vyjádření. Proto zveřejňujeme celé stanovisko. Vedení radnice tak přímo porušuje tiskový zákon, který umožňuje každému zastupiteli přístup do radničního periodika vydávaného z městských peněz.

Číst dál...

Nezávislí zastupitelé Změny pro Pelhřimov nepodpořili schodkový rozpočet města

Na svém prvním letošním zasedání rozhodovalo pelhřimovské zastupitelstvo o rozpočtu na rok 2015. Ten vedení radnice nastavilo jako schodkový. Nezávislí zastupitelé Ing. Renáta Marková, JUDr. Jiří Kozák a Pavel Hájek jako jediní hlasovali proti takto navrženému rozpočtu. "Přesto, že navržené rozpočtové položky působí jako logicky sestavené, mělo by město nastavit rozpočet mnohem úsporněji a to především s ohledem na to, že městu se výrazně zredukovaly vlastní zdroje," odůvodnil odmítnutí schodkového rozpočtu předseda zastupitelského klubu Pavel Hájek. 

Číst dál...