Nezávislí zastupitelé Změny pro Pelhřimov nepodpořili schodkový rozpočet města

Na svém prvním letošním zasedání rozhodovalo pelhřimovské zastupitelstvo o rozpočtu na rok 2015. Ten vedení radnice nastavilo jako schodkový. Nezávislí zastupitelé Ing. Renáta Marková, JUDr. Jiří Kozák a Pavel Hájek jako jediní hlasovali proti takto navrženému rozpočtu. "Přesto, že navržené rozpočtové položky působí jako logicky sestavené, mělo by město nastavit rozpočet mnohem úsporněji a to především s ohledem na to, že městu se výrazně zredukovaly vlastní zdroje," odůvodnil odmítnutí schodkového rozpočtu předseda zastupitelského klubu Pavel Hájek. 

Číst dál...

Město zveřejnilo rozpočet na rok 2015 k připomínkám občanů

Ve čtvrtek 29.ledna 2015 byl k připomínkám zveřejněn připravovaný rozpočet města na rok 2015. Připomínky k návrhu rozpočtu mohou občané města Pelhřimova uplatnit písemně do 17. února 2015 u vedoucí odboru finančního MěÚ Pelhřimov nebo ústně na zasedání Zastupitelstva města Pelhřimova dne 18. února 2015.

CELÝ NÁVRH ROZPOČTU NAJDETE ZDE

Požadujeme okamžité zastavení kácení stromů u Kalvárie a revizi studií!

V pondělí 26. ledna 2015 jsme podali přes podatelnu výzvu starostovi města, aby okamžitě přerušil kácení stromů v okolí kostela Kalvárie a zrevidoval všechny posudky o zdravotním stavu stromů. Důvodem není to, že bychom chtěli jako opozice „bořit“ akce města, ale fakt, že informace, kterými úřad odůvodňuje kompletní vykácení stromů, jsou v rozporu s názory znalců, se kterými jsme celou záležitost konzultovali! Navíc stromy je možné vykácet až do konce března, kdy končí období vegetačního klidu. Tedy radnice má čas dva měsíce celý záměr prozkoumat.

Číst dál...

PROSADILI JSME NOVINKU V JEDNACÍM ŘÁDU ZASTUPITELSTVA!

Nezávislí zastupitelé Změny pro Pelhřimov prosadili do jednacího řádu pelhřimovského zastupitelstva novinku, která pomůže k lepšímu výkonu zastupitelského mandátům i ostatním opozičním zastupitelům. Poprvé v historii Pelhřimova se budou mít možnost zastupitelé sdružovat do zastupitelských klubů.

Číst dál...